FOLKLORNÍ ŠKOLIČKA / ROZMLOUVÁNÍ

Prosíme diváky o dodržování platných protiepidemických opatření.
Maximální kapacita areálu je zámek 325 návštěvníku v jednom okamžiku.
Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný kulturní zážitek.FOLKLORNÍ ŠKOLIČKA, 6. 6. 2021
Zámek, Pardubice
10.30–11.30 hodin
Dětský pořad


Druhý dětský pořad festivalu vznikl speciálně pro letošní ročník, protože jsme v této nelehké situaci cítili potřebu aktivně motivovat děti, a to nejen v dalším pokračování v našich souborech. A tak si s nimi na jevišti zatančíme, zahrajeme, popovídáme, zazpíváme, budeme si spolu hrát… Je to příležitost s dětmi oprášit dřívější repertoár nebo zazpívat pár písniček. Ničemu nevadí, když s dětmi na jevišti vystoupí i vedoucí a děti tak podpoří svojí přítomností. 

Poznáte všechny písničky?
to je moje potěšení
pasou se tam jeleni
ty to budeš platiti
podemele tvoje oči
přes zelenou louku
to sou koně mý
tele hubou mele
jen se leje

Navštivte Folklorní školičku, kde vám naše děti hravě poradí! 
Lenka Šťastná, autorka pořadu

 

Účinkují dětské folklorní soubory MARCIPÁNEK, PERNÍČEK a RADOST Pardubice, KALAMAJKA Havlíčkův Brod a SEJKORKY Slatiňany.

 


ROZMLOUVÁNÍ, 6. 6. 2021
Zámek, Pardubice
14–16 hodin
Závěrečný pořad festivalu


Tradiční festivalový pořad Rozmlouvání na zámku má letos zcela zvláštní podtext. S vámi, diváky, budou chtít rozmlouvat prostřednictvím písní a tanců všichni ti, kterým bylo moc smutno, že si rok nemohli obléci kroj, zazpívat si a zatančit. Letos budou chtít promluvit ke všem svým kamarádům v kroji i v civilu a představit jim své potěšení z toho, že je možno je opět slyšet a vidět. Samozřejmě, že nemohou zaručit bývalou kvalitu svého vystoupení, roční pauza je zejména pro dětské soubory veliký handicap. O to bude jejich nasazení určitě větší. Budete-li mít chuť, budete si s nimi moci zazpívat a zatancovat.
Jitka Vítková, autorka pořadu


Závěrečný pořad festivalu bude patřit souborům JARO Ústí nad Orlicí, JITŘENKA Dolní Čermná, KALAMAJKA Havlíčkův Brod, NIVNIČKA Nivnice, LIPKA Pardubice, PERNÍČEK Pardubice, RADOST Pardubice, SEJKORKY Slatiňany.


Změna programu vyhrazena.
 

FOLKLORNÍ ŠKOLIČKA / ROZMLOUVÁNÍ

This project is implemented with financial support of Ministry of Culture, Hradec Králové and Pardubice regions and the statutory cities of Hradec Králové and Pardubice

Main partners of the festival

Partners of the festival

Medial partners

Facebook