PERNŠTÝNSKÁ NOC

PERNŠTÝNSKÁ NOC, 4. 6. 2021
Vystoupení folklorních souborů / jarmark na Zámku v Pardubicích
19–24 hodin

Vážení a milí,

uplynulý rok bohužel folklornímu dění nepřál, ale snad se situace v kulturním, a tím pádem také ve folklorním světě začíná lepšit. Důkazem je pořádání tradiční Pernštýnské noci v historickém centru Pardubic, která se uskuteční první červnový pátek na pardubickém zámku. Tradiční Pernštýnské náměstí bylo pro tuto akci změněno na prostředí zámku, protože lze v těchto prostorách lépe zajistit dodržování opatření souvisejících s pandemií COVID-19.

Zvu vás tedy na pardubický zámek, kde na dvou zámeckých pódiích uslyšíte písně a uvidíte tance vybraných českých folklorních souborů. Připraveny jsou také muzikantské bonbónky muzik východočeských folklorních souborů, které vystoupí ve vlastním muzikantském pořadu nazvaném Alou vivat, budem zpívat! a poprvé v historii festivalu se rozezní také zámecké arkády.

Pevně také věřím, že opatření dovolí a Pernštýnskou noc s folklorem doplní i bohatý lidový jarmark včetně mnoha dobrot k jídlu a pití. Přijďte tedy pobýt se soubory a s lidovou písní na pardubický zámek!

Těším se na společné setkání na Pernštýnské noci!
Radim Zajíček, autor pořadu

V rámci Pernštýnské noci vystoupí soubory HOŘEŇÁK Lázně Bělohrad, JARO Ústí nad Orlicí, JITŘENKA Dolní Čermná, ŠPINDLERÁČEK Špindlerův Mlýn, VYSOČAN Hlinsko, NIVNIČKA Nivnice, ŠÁTEČEK Nymburk, FORMANI Slatiňany, KOHOUTEK Chrudim, LIPKA Pardubice, MARCIPÁNEK a PERNÍČEK Pardubice, RADOST a HOLOUBEK Pardubice, SEJKORKY Slatiňany


Alou vivat, budem zpívat!
Komorní hudební pořad
Vnitřní nádvoří zámku / 21–22 hodin

Letošní název pořadu lidových muzik hovoří za vše. Pojďme se společně radovat z toho, že se můžeme po dlouhé době sejít s lidovými písničkami, zaposlouchat se do těch, které jsme ještě neslyšeli, a zazpívat si ty známé. Muzikanti vyhnali pavouky z klarinetů, promazali klapky fléten, natáhli popraskané struny a jsou připraveni rozezvučit tentokrát vnitřní nádvoří pardubického zámku. V hodinovém pořadu se vám představí muziky Formanů ze Slatiňan, nymburského Šátečku, folklorního souboru Jaro z Ústí nad Orlicí a Nivnička z Nivnice. Po jeho skončení ale nádvoří neumlkne a zpívat a hrát se na něm bude až do noci. Však už naši předci věděli, že: "Alou vivat, budem zpívat - když se tak pivíčko pění, písnička daleko není!"
Michal Doubek, autor pořadu


Změna programu vyhrazena. 
PERNŠTÝNSKÁ NOC

This project is implemented with financial support of Ministry of Culture, Hradec Králové and Pardubice regions and the statutory cities of Hradec Králové and Pardubice

Main partners of the festival

Partners of the festival

Medial partners

Facebook