PERNŠTÝNSKÁ NOC

PERNŠTÝNSKÁ NOC, 1. 6. 2018
Vystoupení folklorních souborů/ jarmark/ historický program na Pernštýnském náměstí v Pardubicích od 19.30 hod. do 24.00 hod.

Vážení příznivci Pernštýnské noci!

Je tu opět mé pozvání k prožití známého a oblíbeného folklorního svátku u nás v Pardubicích - Pernštýnské noci. Změna je život! Tak by mohlo znít motto letošního ročníku. Díky rekonstrukci historické radnice se můžete zaposlouchat do tónů muzikantského pořadu v prostorách Mázhausu, které nahradily nepřístupné prostory atria. Budiž všem útěchou, že vchod do Mázhausu bude z Pernštýnského náměstí, není tedy třeba obcházet budovu radnice.

Druhá změna čeká všechny návštěvníky folkového večera, který se letos nebude konat na Příhrádku, ale na velkém nádvoří pardubického zámku. Příčinou je opět rozsáhlá rekonstrukce celého areálu Příhrádku a přístupových cest, která nasměruje všechny milovníky folku k zámku novou přístupovou cestu přes Tyršovy sady. Kapely Trdlo a Kantoři si vaši pozornost jistě zaslouží.

Poslední změnou je přesun pořadu folklorních souborů na zámku z malého nádvoří zámku na velké nádvoří. I tato změna má důvod nazývající se rekonstrukce, tentokrát mostku vedoucího do zámku. Na velkém nádvoří budou tedy letos nejenom folkové kapely, historický program, ale i vystoupení slovenského souboru Matičiarik a zlínského souboru Kašava.

I přes uvedené změny však program Pernštýnské noci na náměstí zůstává folklorně bohatý. Přijďte tedy společně pobýt, pozastavit se v každodenním shonu, ochutnat místní speciality a zapít je dobrým mokem!

 

Těším se s vámi na viděnou!

 Radim Zajíček, autor pořadu
 

PÓDIUM U RADNICE
PÓDIUM U SPOLKOVÉHO DOMU

19.30 Sejkorky Slatiňany 19.30 Marcipánek Perníček Pardubice
20.00 Vycpálkovci a Rozmarýn Praha 20.00 Holoubek a Radost Pardubice
20.30 Kašava Zlín 20.30 Holoubek a Radost Pardubice
21.00 Matičiarik Banská Bystrica 21.00 Červánek a Dupák Hradec Králové
21.30 Úsměv Horní Bříza 21.30 Hlubina Ostrava
22.00 Kohoutek Chrudim 22.00 Vycpálkovci a Rozmarýn Praha
22.30 Formani Slatiňany 22.30 Lipka Pardubice
23.00 Lidová muzika z Chrástu 23.00 Baldrián Pardubice
 
Mázhaus

21.00–22.00       Jednota v rozmanitosti aneb sto let spolu – muzikantské dostaveníčko s bratry Hradeckými, Rozmarýnem z Prahy, Kašavou ze Zlína a Lidovou muzikou z Chrástu

 

Připomínka 100. výročí od založení Československé republiky je letos všudypřítomná a svou malou troškou do mlýna přispěje i letošní komorní pořad lidových muzik. Představíme Vám alespoň pár střípků z pestré mozaiky národopisných regionů, které jste mohli na území našeho tehdejšího společného státu najít. Písně svého domova Vám zahrají a zazpívají bratři Hradečtí z Domažlic, muzika Rozmarýn z Prahy, valašský soubor Kašava ze Zlína a s písněmi Lužických Srbů vystoupí Lidová muzika z Chrástu.
Pořad lidových muzik v tomto roce vzhledem k rekonstrukci historické budovy radnice našel nový, ale o nic méně důstojný domov – dvůr galerie Mázhaus, do které vede vchod s radnicí přímo sousedící.

 

 
autor pořadu: Michal Doubek
 
Vnější nádvoří Zámku
20.00–22.30       Na dvoře pánů z Pernštejna – pestrá směsice hudby, tanců a kejklířů nejen pro zámecké paní a pány, skupina Zubři a folkové kapely Trdlo a Kantoři

 

22.30–23.30       SetkáníMatičiarik Banská Bystrica, Kašava Zlín

Zelená brána
23.30–24.00 Baldrián Pardubice
PERNŠTÝNSKÁ NOC

Tento projekt se uskutečňuje za finanční­ podpory Ministerstva kultury, Královéhradeckého a Pardubického kraje a statutárních měst Hradec Králové a Pardubice

Hlavní partneři festivalu

Partneři festivalu

Mediální partneři

Facebook